Finanční gramotnost pro každého

Obsah kurzu:

1. Moje příjmy a jejich zdanění

Zdanění mé mzdy?

Co je hrubá mzda?  Jak jsou zdaňovány moje příjmy ze zaměstnání?  Co všechno odvádím ze své výplaty? Jak to (legálně) udělat, abych platil co nejmenší daň?

A jak je to s dalšími příjmy?

Jak zdaňuji další příjmy – např. dědictví, darování, nájem, příležitostné příjmy? A co další daně?

2. Základní nástroje hospodaření s financemi

a) Spořící a investiční nástroje

Peníze na bankovních účtech, stavební spoření, fondy kolektivního investování, doplňkové penzijní spoření, cenné papíry atd. Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých nástrojů? Jaké je jejich aktuální zhodnocení?

b) Úvěrové nástroje

Chci si pořídit auto – jak to řeším a jak budou vypadat splátky?

Jaký je rozdíl mezi leasingem a bankovním úvěrem?

Chci si vzít spotřebitelský úvěr – jak to dopadne?

Porovnání bankovních a nebankovních institucí. Jaká rizika jsou se spotřebitelským úvěrem spojena?

Potřebuji vyřešit svoje bydlení – co bych měl vědět?

Mám využít hypoteční úvěr nebo úvěr ze stavebního spoření? Co je fixace? Kolik mě úvěr bude stát?

Spor s bankou?

Může pomoci Finanční arbitr. Jak postupovat? Jaké spory řeší?

Rozsah školení: 2-3 hodiny

Maximální velikost skupiny zaměstnanců v rámci jednoho školení: 20 osob (Uvedená cena je za skupinu 10 zaměstnanců.)

Lektorky: Ing. Šárka Hyblerová, Ph.D. a Ing. Martina Černíková, Ph.D.

Místo: dle požadavků firmy

V případě zájmu o kurz pro své zaměstnance nás neváhejte kontaktovat na adrese kas@tul.cz.

Pokyny k platbě: Podniku bude vystavena k úhradě proforma faktura.

Kurz můžete stornovat zasláním e-mailu na adresu kas@tul.cz. Potvrzení o přijetí e-mailu Vám zašleme bez zbytečného odkladu.

Storno podmínky:

• nejpozději do 10 pracovních dní před konáním kurzu: 0 %

• 10 pracovních dní a méně před konáním kurzu 100 %

Cena: 5000 Kč bez DPH ( 6050 Kč vč. DPH)

Zuzana Horčičková
kas@tul.cz
Info:
Uvedená cena je za skupinu 10 zaměstnanců. V případě zájmu o kurz nás neváhejte kontaktovat.