Management a plán nástupnictví

Zvolený způsob nástupnictví závisí na samotném podniku, zájmech zúčastněných stran a institucionálním prostředí. Čím je podnik větší, tím obtížnější může být předat veškeré vlastnictví jedinému následníku – vlastnictví může být rozděleno mezi všechny děti nebo být částečně převedeno na externí investory. Řízení může být zcela nebo zčásti předáno nerodinným manažerům. Pro volbu způsobu nástupnictví není důležitá jen velikost podniku, ale i jeho finanční kondice.

Vzdělávací kurz je zaměřen na manažerskou oblast rodinného podnikání. Kurzem vás budou provázet odborníci z českých univerzit zaobírajíce se otázkou rodinných firem, osoby s poradenskou praxí v rámci rodinného podnikání i zástupci rodinných firem se zkušenostmi s danou problematikou.

Lektoři: Ing. Magdalena Zbránková, Ph.D. (TUL), Ing. Naděžda Petrů, Ph.D. (VŠFS, a.s. / AMSP ČR - informrace o lektorce ZDE)

Datum:  termíny kurzu nejsou vypsány, v případě zájmu o kurz nás neváhejte kontaktovat na adrese rodinne.podnikani@tul.cz

Místo: Kurzy se konají v budově H, TUL - Voroněžská 13, 460 01 Liberec

Předpokládaná délka kurzu: 7-8 hodin vč. pauzy na oběd

V ceně kurzovného je oběd v menze + tištěná skripta EF TUL: Manažerský modul.

Na jednotlivé termíny se můžete registrovat níže - viz sekce Termíny - Rezervace. Pokud nejsou termíny vypsány, lze kurz poptat - neváhejte nás kontaktovat na adrese rodinne.podnikani@tul.cz.

Po registraci na již konkrétní termín je nutné co nejdříve zaslat potvrzení o zaplacení kurzovného. Podniku bude vystavena proforma faktura.

Deadline pro přihlášení je vždy 10 pracovních dní před konáním kurzu.

Pokyny k platbě:

• Platbu proveďte převodem na účet: 305806603/0300.

• Variabilní symbol: 3906

• Specifický symbol Vám bude zaslán po registraci.

• Ve sdělení pro příjemce: příjmení, jméno účastníka

• Podniku bude vystavena k úhradě proforma faktura.

V případě neuskutečnění kurzu z důvodu nízkého počtu účastníků Vám částka samozřejmě bude vrácena.

Z kurzu se můžete odhlásit zasláním e-mailu na adresu rodinne.podnikani@tul.cz. Potvrzení o přijetí e-mailu Vám zašleme bez zbytečného odkladu.

Storno podmínky:

• nejpozději do 10 pracovních dní před konáním kurzu: 0 %

• 10 pracovních dní a méně před konáním kurzu, či se na kurz nedostavíte100 %

Pokud se z jakýchkoliv důvodů nemůžete kurzu zúčastnit, máte ještě možnost poslat za sebe náhradníka/náhradnici - informaci zašlete na e-mail: rodinne.podnikani@tul.cz.

Více o rodinném podnikání na TUL (výzkumy v oblasti rodinného podnikání, možnost zdarma otestovat vitalitu rodinného podniku či např. informace o možnosti spolupráce) naleznete na webu rodpod.tul.cz.

Cena: 2000 Kč bez DPH ( 2420 Kč vč. DPH)

Zuzana Horčičková
rodinne.podnikani@tul.cz